Sumažintas CO2 išmetimas pakuočių gamybos metu

Pakuotė – tai tarpinis žingsnis daugelio prekių ar produktų kelyje, joms keliaujant nuo gamintojo iki vartotojo rankų. Tačiau neretai pirkėjai džiaugiasi tik įsigyta preke, esančia pakuotėje, bet retas susimąsto apie pakuotę, taip pat pasiekusią jo rankas. Spirit renkasi apie tai kalbėti garsiai, nes būtent pakuotė labai dažnai tampa didele aplinkos apsaugos problema. Būtent dėl to mes pasirinkome atlikti pirminio gaminio poveikio aplinkai tyrimą ir išnagrinėti įvairius būdus, kurie leistų mums į pirkėjų rankas padėti patekti ekologiškesnei ir tvaresnei pakuotei.

Įprastų pakuočių gamybos metu yra sunaudojama daug nereikalingų žaliavų, taip pat stebimos gana aukštos energijos sąnaudos. Negana to, sunaudojamas ir didelis kiekis cheminių bei kitų aplinkai toksiškų medžiagų. Stebimas didelis gamybinių atliekų kiekis, stipriai prisidedantis prie aplinkos taršos. Taip pat išskiriamas didelis kiekis kenksmingų anglies dioksido dujų, kurios laikomos pagrindine vandenynų rūgštėjimo problema, tad gaminant įprastas pakuotes, deja, bet stebimas ir aplinkos rūgštėjimas, sąlygotas gamybinių procesų.

Siekdami skatinti tvarumą, ieškojome būdų sukurti ekologiškesnę ir tvaresnę pakuotę. Džiaugiamės atliktais patobulinimais, nes jau dabar matomas teigiamas rezultatas. Nusprendėme pirminį gaminį perprojektuoti taip, kad būtų sumažintas laminavimo plotas. Taip pat atsisakėme pirminės pakuotės gamyboje naudoto PVC plastiko langelio. Ieškojome būdų, kuo jį pakeisti, tad priėmėme sprendimą vietoje jo pasirinkti gaminio informacijos atvaizdavimą naudojant didelės raiškos spaudos ir ekologiškų vandens pagrindo dažų alternatyvą. Galiausiai siekdami sumažinti aplinkos taršą bei įprastai didelį gamybinių atliekų kiekį, pasirinkome šių naujų ekologiškesnių ir tvaresnių pakuočių gamybai naudoti perdirbtą kartoną.

Šiandien stebime sumažėjusį plastiko kiekį, taip pat sumažėjusį nereikalingų žaliavų panaudojimo kiekį. Džiaugiamės, kad sumažinome cheminių medžiagų bei kitų toksiškų aplinkai medžiagų naudojimo mastą, energijos sąnaudas ir netgi kenksmingas anglies dioksido dujas – šis pokytis padeda mums aktyviai prisidėti prie aplinkos rūgštėjimo aplinkosauginės problemos sprendimo.

Su šiuo nauju ir aplinkai palankesniu gaminiu mes siekiame skatinti bei palaikyti žiedinę ekonomiką – tai labai svarbi kiekvieno iš mūsų atsakomybė, tad savo dalį renkamės daryti vis ieškodami naujų būdų sukurti tvaresnes ir ekologiškesnes pakuotes. Ši Spirit pakuotė gerina aplinkosauginį veiksmingumą, jai pritaikytas ekologinis projektavimas – šie pokyčiai leidžia į Jūsų rankas pristatyti universalią EKO pakuotę. Rinkitės šias pakuotes naudoti savo veikloje ir prisidėkite prie aplinkos taršos mažinimo, prisidėkite prie gamtos saugojimo – spręskime šias problemas kartu, pradėkite nuo mūsų pakuočių!

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top